Skutki trzymania moczuUkład moczowy jest filtrem, który zbiera z organizmu toksyny i usuwa je poprzez wydalanie moczu. Im dłużej organizm pozostaje pod wpływem szkodliwych substancji, tym większe mogą z tego wynikać szkody. Takim zjawiskiem są wywoływane przez wstrzymywanie moczu skutki uboczne.


Często nam się zdarza, że znajdujemy się w sytuacji, kiedy skorzystanie z toalety jest niemożliwe. Bagatelizując tę sytuację i decydując się na wstrzymywanie moczu skutki, jakie możemy przez to wywołać potrafią być często nieodwracalne. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje i nie nastąpią od razu gwałtowne zmiany, jeśli zdarzy nam się to raz przez kilkanaście minut, jeśli jednak taka sytuacja powtarza się często, albo wstrzymywanie moczu trwa bardzo długo, w konsekwencji może dojść nawet do trwałych uszkodzeń pęcherza i układu moczowego w ogóle. Kiedy praktykuje się wstrzymywanie moczu skutki wiążą się głównie z bakteryjnymi infekcjami, a także z uszkodzeniem ośrodka czucia w pęcherzu. Może dochodzić do sytuacji, że pęcherz nie będzie do końca opróżniany, a zalęgający mocz stanie się siedliskiem bakterii. Praktykując wstrzymywanie moczu skutki bywają trudne do usunięcia, a wszelkie infekcje układu moczowego należą do bardzo bolesnych, dlatego jest to problem, któremu warto poświecić więcej uwagi.

1 Odpowiedzi do “Skutki trzymania moczu”

  1. Hercules
    2011-10-15

    No my faceci najczęściej wstrzymujemy mocz. Nie zawsze jest okazja, żeby się odlać, tak więc musimy trzymać i czekać wtedy na dogodny moment, nie ma innej rady


Dodaj komentarzSerwis niemowlak.info to znakomity poradnik dla przyszłych mam i ojców. Rodzice i osoby opiekujące się dziećmi znajdą dużo ciekawych artykułów na temat pielęgnowania niemowlaków, kosmetyków dla dzieci. Porady jak dbać o zdrowie dziecka, co stosować na kaszel i inne choroby dziecka. Sprawdzone metody pomogą Wam w utrzymaniu prawidłowego rozwoju dziecka. Niech Twoje dziecko rośnie zdrowo!

Wrzesień 2014

P W Ś C P S N
« sierpień   pażdziernik »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31